קניית דירה

  דירות למכירה נדל"ן כונס נכסים
יום שלישי  25 אוקטובר 2016 דירות למכירה נדל"ן כונס נכסים
צור קשר קישורים תיקיה אישית כללי לוח רכב יד שניה לוח דירות יד שניה הרשמה דירות למכירה

ביטוח דירה – כיצד לקבל החזרים על נזקי טבע

נדלן למכירה - מגרשים, בתים, דירות - נדל"ן כונס אונליין

חורף זה לא רק שוקו חם, פוך נעים ופיג'מת פלנל מלטפת....בצד הדברים הנעימים שמביא עימו החורף, מגיעים גם מצבים פחות חביבים: רטיבות בקיר, הצפות דירות, התפוצצות דוד השמש, קרה ועוד ועוד....אז איך נערכים ביטוחית לימי החורף הקרים?

רגע לפני התחזית – קונים מעיל ו... ביטוח!

אין ספק כי כמו כל דבר אחר, גם לקראת בואו של החורף כדאי להיערך מראש. ולא...לא התכוונו לרכישת מלתחה אופנתית חורפית חדשה, אלא לבדיקת הכיסוי הביטוחי שלכם מבחינת מצבים של פגעי מזג האוויר ברכושכם. ביטוח נכון יאפשר קבלת פיצוי מתאים במקרה הצורך.

ביטוח דירה מכסה ברוב המקרים את פגעי החורף, אולם הבעיה היא, שלא תמיד תצליחו ליצור את הקשר בין פגעי מזע האוויר לפגיעה שקרתה אצלכם. אי יכולת ליצור הקשר כזה מונעת בעצם אפשרות של פיצוי מחברת הביטוח כלפיכם.

מעבר לכך, קיימים מפגעים שונים, שלא מכוסים בביטוחי הדירות הסטנדרטים (כמו חדירת מים דרך התקרה והקירות, נזקים לדלתות, גדרות, שערים וחלונות).

איך מוכיחים נזק כתוצאה ממזג אויר סוער?

מה קובע, אם כן, האם נזק נגרם כתוצאה מנזקי טבע או כתוצאה מגורם אחר? מסתבר שחברות הביטוח מסתמכות על נתונים המתקבלים מהשירות המטאורולוגי. אם מדובר במקרה שמוגדר כ"סערה", חברת הביטוח תפצה ככל הנראה על הנזקים, אם המבוטח יוכיח קשר בין הסערה לנזק שקרה. לעומת זאת, נזקים במערכת האינסטלציה שנגרמו מפגעי החורף, ברוב המקרים לא מכוסים בפוליסת ביטוח דירה סטנדרטית, אלא יש צורך לדאוג לתוספת לביטוח בהקשר למפגעים בצנרת וללא קשר לביטוח פגעי מזג אוויר.

הביוב עולה...ביוקר

הצפות בדירות בשכונות רבות בישראל הן תמונות שחוזרות על עצמן מדי חורף. בחלק מהמקרים הסיבה היא ביוב סתום, שעלה על גדותיו במהלך ימי גשם ארוכים. במקרה של פגיעה בדירות עקב הצפת ביוב, הפיצוי לבעלי הדירות לא יגיע מחברת הביטוח שלהם. מסתבר שהאחריות על כך מוטלת על העירייה או המועצה המקומית. הבעיה במקרה זה קשורה בזמן הרב שעובר מרגע הפגיעה עד שמתקבל הפיצוי מהעירייה.

הבית שלכם נפגע? מה עכשיו?

מרגע שהבית נפגע מפגעי מזג האוויר, כמבוטחים אתם נכנסים לתהליך של משא ומתן מול החברה המבטחת אתכם. כדי להגיע בעמדת מיקוח טובה עליכם לבצע מספר פעולות הכרחיות מיד בהיוודע לכם על הפגיעה.

  • דיווח מהיר – מיד אם הפגיעה בביתכם, יש לעדכן את החברה המבטחת אודות הפגיעה. זה חשוב כדי לנטרל טענה, שכתוצאה מהשתהות מיותרת שלכם - הנזק גדל.
  • למזער נזקים – חשוב מאד לדאוג לצמצום היקף הנזק שנגרם. יש לשכנע את חברת הביטוח, שעשיתם את כל שניתן כדי למנוע נזק נוסף מעבר לנזק שנגרם מפגעי מזג האוויר.
  • לאסוף ראיות – כל חפץ שניזוק יש לשמור ולא לזרוק. חפצים שזרקתם לא יוכרו למטרות פיצוי כספי מחברת הביטוח.
  • לתעד – תמונה שווה לפעמים הרבה כסף. יש לצלם את כל החפצים שניזוקו, ולהעביר להערכת שמאי חיצוני. אתם רשאים לשכור שירותי שמאי משלכם לצורכי גיבוש הערכה נגדית לזו של שמאי חברת הביטוח. כמו כן, תמונות ממקום הפגיעה מזוויות שונות תוכלנה לספק הוכחות טובות לחברת הביטוח על היקף הפגיעה, הרקע והמהות.
  • משא ומתן בכתב – כל ההתנהלות מול חברת הביטוח צריכה להיות מתועדת בכתב. זה חשוב בעיקר במקרים שנזקקים אח"כ להתערבות בית משפט.

ואם אין ברירה – יש בית משפט

במידה וחברת הביטוח לא מוכנה לקבל את ההקשר בין פגעי החורף לבין הפגיעה ברכושכם, כדאי לשקול פניה לבית המשפט. יש לקחת בחשבון, כי ניהול תביעה משפטית מול חברת ביטוח הוא לרוב תהליך ארוך ומייגע, וככל שהפיצוי שאתם דורשים גדול יותר, כך גם הטיפול בתביעה ממושך יותר.


לא מחליטים לפני שמשווים
מכרז ריבית משכנתא ניהול תיקים
שפר ביטוח משכנתא שפר ביטוח דירה


כניסה ללוח חינם של דירות למכירה מכינוס

למאמרים נוספים

 
דירות למכירה   -   הוסף למועדפים    -    צור קשר    -    פרסם באתר    -    קישורים    -    לוח רכב    -    בתים למכירה - לוח דירות    -    ציוד יד שניה    -    הרשמה
קניית דירה - הוצאה לפועל    -    קניית מכונית - מכרז    -    מאמרים בנושא קניית דירות, מכוניות, כונס נכסים    -    עו"ד מטפלים    -    השוואת מחירים    -    הוצאה לפועל
הוצאה לפועל   -   ביטוח רכב   -   ביטוח מקיף   -   ביטוח חובה   -   משכנתאות   -   משכנתא   -   ביטוח משכנתא   -   פנסיה   -   קופות גמל   -   קופת גמל   -   קרנות נאמנות   -   קרנות השתלמות   -   הלוואה   -   ביטוח דירה
מימון לרכב   -   הלוואות   -   בנקאות   -   ביטוח דירה   -   ביטוח בריאות   -   ביטוח חיים   -   ביטוח מנהלים   -   ביטוח רכב   -   פנסיה
השוואת ביטוחים   -   מחשבונים פיננסיים   -   מחשבון משכנתא   -   בדק בית   -   מכירת רכב   -   דיני עבודה   -   הובלות   -   ביטוח משכנתא   -   רשלנות רפואית
המעלית 6 , קדימה | ® כל הזכויות שמורות ל-Kones Online הבהרות משפטיות קידום אתרים