לרישום חינם לכל לוחות האתר לזמן מוגבל לחצו כאן !

x
X כונס לייב כנסו למכירה הקרובה!
לחצו למכרזים ממשלתיים
מידע כיצד רוכשים נכס בכינוס נכסים?

כיצד רוכשים נכס בכינוס נכסים?

רכישת נכס בכינוס נכסים הוא הליך בעל 5 שלבים. התהליך יכול להיות מבהיל בפעם הראשונה, אך מחקר קצר על הנושא, ושמירה על מספר עקרונות חשובים, יכולה לחסוך לכם מאות אלפי שקלים.

 

  1. השלב הראשון הוא מציאת נכס פוטנציאלי ויצירת קשר עם כונס הנכסים. כונס הנכסים מספק מסמכים לכל דורש, ולפעמים הוא דורש תשלום של עד כמה מאות שקלים. בין המסמכים, יהיה מידע רלוונטי, לרוב דו"ח של שמאי הכולל התרשמות והשווי המוערך של הנכס, וטפסים שצריך למלא, הכוללים טופס להצעת מחיר. בשיחה גם קובעים תאריך לבדיקת הנכס.
  2. בשלב השני נפגשים עם כונס הנכסים בנכס עצמו. חשוב לבדוק כל מה שניתן לבדוק ע"י בדיקה חזותית. ניתן להביא שמאי בשביל לקבל חוות דעת מקצועית נוספת לגבי המצב והשווי של הנכס.
  3. בשלב השלישי מגישים הצעת מחיר, שאליה מצרפים תשלום של כ-10% מערך ההצעה. מציע שלא זוכה, מקבל את התשלום בחזרה, אך זוכה שהתחרט, ייאלץ ברוב המקרים לוותר על התשלום.
  4. בשלב הרביעי, אם יש יותר ממציע אחד שכונס הנכסים מחליט שההצעה שלו רצינית, המציעים נפגשים להתמחרות. זהו מכרז פשוט, בו מציעים מחירים, והמציע את המחיר הגבוה ביותר - זוכה. אם הייתה רק הצעה אחת, לא תהיה התמחרות, וההצעה בכתב תהיה הזוכה.
  5. השלב החמישי הוא אישור המכירה על ידי כונס הנכסים הראשי. ברוב המקרים הוא יאשר את העסקה, אם המחיר הסופי לא נמוך ביותר מכ-30% משווי המוערך של הנכס.
  • כונס אונליין
X

תודה על שליחת הבקשה, נחזור אליך בהקדם.

עדיין אין לכם חשבון?

הירשמו היום וקבלו 7 ימי ניסיון חינם!

x
X

מצטרפים היום ונהנים מ-7 ימי ניסיון חינם בלוח הרכב ,דירות ומכרזים

התחל 7 ימי ניסיון או התחבר/י