לחצו למכרזים ממשלתיים
מידע משכנתא שנייה? כדי שתצליחו לנשום

משכנתא שנייה? כדי שתצליחו לנשום

מהי משכנתא שנייה
 

משכנתא שנייה היא תהליך נטילת הלוואה לצד המשכנתא הראשונה הקיימת, תוך שעבוד הנכס שבבעלותנו בפעם השנייה. משכנתא שנייה היא כלי אשראי נוח, הנמצא בשוק הפיננסי הישראלי כבר למעלה משני עשורים. משכנתא שנייה נועדה לצמצם את הפערים בין המצב הכלכלי שלנו בתקופה בה לקחנו את המשכנתא הראשונה לבין המצב הכלכלי שלנו היום.

הצורך בנטילת משכנתא שנייה נובע מחוסר ההתאמה לאורך זמן בין ההכנסות להוצאות שלנו. פער זה בין הוצאות להכנסות לא תמיד נובע מחיים בזבזניים. ברוב המקרים מדובר בהתפתחות והתרחבות המשפחה: הוצאות לגני ילדים ומטפלות, הוצאות בריאותיות, רכישת רכב, מימון אירוע משפחתי, תשלום ללימודי השכלה גבוהה, מסגרת אשראי לעסקים קטנים, הוצאות בריאותיות גדולות

ועוד.


 

איך לוקחים משכנתא שנייה?
 

משכנתא שנייה היא הלוואה שנבקש מהבנק, לאחר שנציג בפניו את הצורך הכלכלי שלנו בהלוואה מסוג זה, ולאחר שנוודא כי נוכל לעמוד בהוצאות חיינו השונות יחד עם החזרת תשלומי שתי המשכנתאות.

תהליך לקיחת המשכנתא השנייה, בדיוק כמו תהליך לקיחת משכנתא ראשונה, כרוך בעמידה בתשלומים ובהתחייבות מול הבנק. מימון של משכנתא שנייה ניתן כיום לקבל בכל בבנק למשכנתאות או דרך גופי מימון פרטיים. אין קשר בין הבנק בו מתנהלת המשכנתא הראשונה לבין הגוף שיממן לכם משכנתא השנייה. אתם חופשיים לבחור בכל גוף שייתן לכם את התנאים הטובים ביותר למימון משכנתא שנייה.

הבנקים מציעים מסלולי משכנתא שונים לצורך לקיחת משכנתא שנייה. אלו הלוואות מול בטחון הנכס הקיים. חשוב לציין, כי ברוב מסלולי מימון ומסלולי המשכנתא השנייה, הריבית המוצעת נמוכה יותר מאשר הריבית הרגילה על משכנתא ראשונה.

כמו כל תהליך נטילת משכנתא תצטרכו לעבור הליכים בירוקרטים, ולספק את כל הניירת והאישורים הנדרשים, כדי לשעבד את הנכס לבנק או לכל גוף מימוני אחר. בין הפעולות העיקריות שתדרשו לבצע כדי לקבל משכנתא שנייה:

הצגת תלושי שכר עדכניים ל - 3 חודשים האחרונים. במידה ואתם עצמאים, עליכם להמציא שומת שנת מס קודמת + אישור רו"ח על הכנסות שוטפות.
תדפיסי תנועה בחשבונות העו"ש שלכם בבנק לתקופה של 3 החודשים האחרונים.
הצגת נסח טאבו או אישור זכויות עדכני בנכס לשעבוד.
מסמכים התומכים ומבססים קיום הכנסות נוספות אחרות, כמו שכר דירה, דיבידנדים, רנטות וכד'.

 

משכנתא שנייה – חכו שנייה!
 

משכנתא שנייה היא ללא ספק פתרון נוח, שמאפשר לכם לנשום לרווחה, ולחסל את החובות היומיומיים, שלוחצים עליכם כבר תקופה ממושכת. העניין הוא שחשוב מאד לבדוק היטב היטב שאכן תוכלו לעמוד בהחזר של משכנתא שנייה. לקחת משכנתא שנייה זה די פשוט, להחזיר אותה – לא תמיד קל. לכן, רגע לפני שאתם רצים לבנק לבקש משכנתא שנייה בדקו גם את הסיבה המרכזית ללקיחת המשכנתא, וגם את היכולת שלכם להחזירה. אחרי הכל, מדובר בשעבוד נוסף של הבית שלכם, שלפעמים הוא הנכס היחיד שבבעלותכם. אם אחרי הבדיקה אתם משוכנעים שיש מקום לנטילת משכנתא שנייה, ערכו כמובן סקר שוק בין כל הגופים שמציעים מימון מסוג זה, קבלו ייעוץ בהתאם לצרכים שלכם, והחליטו מי הגוף שיממן עבורכם את אותה משכנתא שנייה. אל תחפזו, בדקו היטב – משכנתא שנייה היא הלוואה לטווח ארוך. תצטרכו לחיות איתה בשלום.

X

תודה על שליחת הבקשה, נחזור אליך בהקדם.

x המבצע מסתיים בעוד
שעות!
21

עדיין אין לכם חשבון?

הירשמו היום וקבלו ***X*** ימי שימוש באתר חינם וללא התחייבות!

X
המבצע לעוד שעות!

מצטרפים היום ונהנים מ-***X*** ימי שימוש חינם בלוח הנדל"ן והרכב

התחל 21 ימי ניסיון או התחבר/י